  • CPCP0312R00JE32
CPCP0312R00JE32
advertisement
Manufacturer No:
CPCP0312R00JE32
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPCP0312R00JE32
Package:
Radial
Datasheet:
CPCP0312R00JE32
Description:
Through Hole 12Ohms, 3W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPCP0312R00JE32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPCP
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    12Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    24.9936mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 24.99mm
  • Length
    11.9888mm
  • Width
    8.001mm