  • CPCO-8000-160-BP5
CPCO-8000-160-BP5
advertisement
Manufacturer No:
CPCO-8000-160-BP5
Manufacturer:
GMW Associates
HK JDW NO:
16706-CPCO-8000-160-BP5
Package:
Box
Datasheet:
Description:
DC-AC CURRENT PROBE, CLAMP-ON, 8
Step5Bar-code shipping tag
CPCO-8000-160-BP5
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    Box
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    GMW Associates
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Series
    CPCO
  • Voltage - Supply
    11V ~ 31V
  • Frequency
    DC ~ 40kHz
  • Output
    Ratiometric, ±5V
  • Current - Supply (Max)
    80mA
  • Number of Channels
    1
  • Polarization
    Bidirectional
  • Accuracy
    1%
  • Response Time
    10μs
  • Sensor Type
    Open Loop
  • Linearity
    ±0.5%
  • For Measuring
    AC/DC
  • Current - Sensing
    8000A