  • CPCF0743K00KE66
CPCF0743K00KE66
advertisement
Manufacturer No:
CPCF0743K00KE66
HK JDW NO:
873-CPCF0743K00KE66
Datasheet:
CPCF0743K00KE66
Description:
43kOhms, 7W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPCF0743K00KE66
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    43kOhms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Height
    40.4876mm
  • Height Seated (Max)
    1.594 40.50mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    8.9916mm