  • CPCF0512K00KE32
CPCF0512K00KE32
advertisement
Manufacturer No:
CPCF0512K00KE32
HK JDW NO:
873-CPCF0512K00KE32
Datasheet:
CPCF0512K00KE32
Description:
FIXED RESISTOR, 12kOhm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPCF0512K00KE32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.813 mm
  • Size Code
    5135
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm