  • CPCF05120K0JB32
CPCF05120K0JB32
advertisement
Manufacturer No:
CPCF05120K0JB32
HK JDW NO:
873-CPCF05120K0JB32
Datasheet:
CPCF05120K0JB32
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 120kOhm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPCF05120K0JB32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    120kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    METAL FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.813 mm
  • Size Code
    5135
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm