  • CPCF0310K00KE66
CPCF0310K00KE66
advertisement
Manufacturer No:
CPCF0310K00KE66
HK JDW NO:
873-CPCF0310K00KE66
Datasheet:
CPCF0310K00KE66
Step5Bar-code shipping tag
CPCF0310K00KE66
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Power Dissipation
    3W
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Height
    24.9936mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 24.99mm