  • CPCF0218K00KE32
CPCF0218K00KE32
advertisement
Manufacturer No:
CPCF0218K00KE32
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPCF0218K00KE32
Package:
Radial
Datasheet:
CPCF0218K00KE32
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPCF0218K00KE32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    CPCF
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.276W 11.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.813 mm
  • Height
    20.4978mm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm