  • CPCC0575R00KE66
CPCC0575R00KE66
advertisement
Manufacturer No:
CPCC0575R00KE66
HK JDW NO:
873-CPCC0575R00KE66
Datasheet:
CPCC0575R00KE66
Description:
75Ohms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCC0575R00KE66
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    75Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    8.9916mm