  • CP0805B244CWTR
CP0805B244CWTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0805B244CWTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CP0805B244CWTR
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
RF DIR COUPLER 244MHZ 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP0805B244CWTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Frequency
    244MHz