  • CP0805B1975CWTR
CP0805B1975CWTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0805B1975CWTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CP0805B1975CWTR
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CP0805B1975CWTR
Description:
RF DIR COUPLER 1.975GHZ 0805
Step5Bar-code shipping tag
CP0805B1975CWTR
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Frequency
    1.975GHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm