  • CP0603A0942MLTR
CP0603A0942MLTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0603A0942MLTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CP0603A0942MLTR
Package:
0603
Datasheet:
Description:
DIRECTIONAL COUPLER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP0603A0942MLTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    4
  • Published
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    942MHz
  • Impedance
    50Ohm