  • CP0402P1890ENTR
CP0402P1890ENTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0402P1890ENTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CP0402P1890ENTR
Package:
0402
Datasheet:
Description:
DIRECTIONAL COUPLER
Step5Bar-code shipping tag
CP0402P1890ENTR
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • Technology
    HYBRID
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    1.89GHz
  • Impedance
    50Ohm