  • CP00153R900KE66
CP00153R900KE66
advertisement
Manufacturer No:
CP00153R900KE66
HK JDW NO:
873-CP00153R900KE66
Datasheet:
CP00153R900KE66
Description:
FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP00153R900KE66
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Last Time Buy
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    FLAMEPROOF
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    15W
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Length
    35mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm