  • CP00152R000JE31
CP00152R000JE31
advertisement
Manufacturer No:
CP00152R000JE31
HK JDW NO:
873-CP00152R000JE31
Datasheet:
CP00152R000JE31
Description:
FIXED RESISTOR, 2Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP00152R000JE31
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Lead Diameter
    0.914 mm