  • CP0010R2400JE66
CP0010R2400JE66
advertisement
Manufacturer No:
CP0010R2400JE66
HK JDW NO:
873-CP0010R2400JE66
Datasheet:
CP0010R2400JE66
Description:
FIXED RESISTOR, 240mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP0010R2400JE66
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
    CP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    240mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    FLAMEPROOF
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    10W
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    35mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm