  • CP00052R000JE143
CP00052R000JE143
advertisement
Manufacturer No:
CP00052R000JE143
HK JDW NO:
873-CP00052R000JE143
Datasheet:
CP00052R000JE143
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 2Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP00052R000JE143
    Select All
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Diameter
    0.914 mm
  • Height
    10.32mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W