  • CP0005270R0KB14100
CP0005270R0KB14100
advertisement
Manufacturer No:
CP0005270R0KB14100
HK JDW NO:
873-CP0005270R0KB14100
Description:
270Ohms, 5W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CP0005270R0KB14100
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    270Ohms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Length
    22.225mm
  • Width
    9.525mm