  • CP0003R6800KB14
CP0003R6800KB14
advertisement
Manufacturer No:
CP0003R6800KB14
HK JDW NO:
873-CP0003R6800KB14
Datasheet:
CP0003R6800KB14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 680mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP0003R6800KB14
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±600ppm/°C
  • Resistance
    680mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Lead Diameter
    0.914 mm
  • Height
    7.94mm