  • CP00033K300JB14
CP00033K300JB14
advertisement
Manufacturer No:
CP00033K300JB14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CP00033K300JB14
Package:
Axial
Datasheet:
CP00033K300JB14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP00033K300JB14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    CP
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Diameter
    0.813 mm
  • Height
    7.94mm