  • CO4910-50.000-TR
CO4910-50.000-TR
advertisement
Manufacturer No:
CO4910-50.000-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
HK JDW NO:
653-CO4910-50.000-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CO4910-50.000-TR
Description:
Quantity:
In Stock : 1783
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CO4910-50.000-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CO49
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    45mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Power Supplies
    5V
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm