  • CO27VS05DE-02-10.000
CO27VS05DE-02-10.000
advertisement
Manufacturer No:
CO27VS05DE-02-10.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CO27VS05DE-02-10.000
Package:
6-DIP (0.701, 17.80mm), 5 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CO27VS05DE-02-10.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    CO27
  • Size / Dimension
    1.421Lx1.071W 36.10mmx27.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    OCXO
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±200ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    275mA
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    275mA
  • Height
    20.0152mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    36.0934mm
  • Width
    27.2034mm