  • CNX722N20005T
CNX722N20005T
advertisement
Manufacturer No:
CNX722N20005T
HK JDW NO:
894-CNX722N20005T
Package:
Datasheet:
CNX722N20005T
Description:
LED Panel Mount Indicators 22mm Red 5V Solder Terminals
Step5Bar-code shipping tag
CNX722N20005T
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    CNX 722 TuffLED™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Ingress Protection
    IP67, NEMA 6P
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Panel Cutout Dimensions
    0.88 (22.35mm)
  • Voltage
    5V
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    25.60mm Dia
  • Forward Voltage
    5V