  • CNX722C20012T
CNX722C20012T
advertisement
Manufacturer No:
CNX722C20012T
HK JDW NO:
894-CNX722C20012T
Package:
Datasheet:
CNX722C20012T
Description:
LED Panel Mount Indicators 22mm Red 12V Solder Terminals
Step5Bar-code shipping tag
CNX722C20012T
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    CNX 722 TuffLED™
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Ingress Protection
    IP67, NEMA 6P
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.88 (22.35mm)
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    25.60mm Dia
  • Forward Voltage
    12V