  • CMX309FLC11.2896M-UT
CMX309FLC11.2896M-UT
advertisement
Manufacturer No:
CMX309FLC11.2896M-UT
HK JDW NO:
185-CMX309FLC11.2896M-UT
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMX309FLC11.2896M-UT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    11.2896MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    23mA
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    12mA
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    23mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Max Duty Cycle
    60 %
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm
  • Length
    13.8938mm
  • Width
    8.6614mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.08mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMX-309
  • Size / Dimension
    0.547Lx0.341W 13.90mmx8.65mm