  • CMX-309HWC50.000MTR
CMX-309HWC50.000MTR
advertisement
Manufacturer No:
CMX-309HWC50.000MTR
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-CMX-309HWC50.000MTR
Step5Bar-code shipping tag
CMX-309HWC50.000MTR
  • Mount
    Standard
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    35mA
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Max Duty Cycle
    60 %
  • Height
    9.8mm
  • Length
    13.9mm