  • CMSH5-100HV TR13 PBFREE
CMSH5-100HV TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CMSH5-100HV TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-CMSH5-100HV TR13 PBFREE
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 800mV @ 5A -65°C~175°C 50μA @ 100V Cut Tape (CT) DO-214AB, SMC Surface Mount
Quantity:
In Stock : 8613
Step5Bar-code shipping tag
CMSH5-100HV TR13 PBFREE
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    Rectifier Diodes
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    800mV @ 5A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~175°C
  • Output Current-Max
    5A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    5A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    100V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    100A