  • CMR309T-4.9152MABJ-UT
CMR309T-4.9152MABJ-UT
advertisement
Manufacturer No:
CMR309T-4.9152MABJ-UT
HK JDW NO:
185-CMR309T-4.9152MABJ-UT
Step5Bar-code shipping tag
CMR309T-4.9152MABJ-UT
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.346L 3.00mmx8.80mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    4.9152MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Diameter
    3mm
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    8.7884mm