  • CMR07F622JPDM
CMR07F622JPDM
advertisement
Manufacturer No:
CMR07F622JPDM
HK JDW NO:
192-CMR07F622JPDM
Datasheet:
CMR07F622JPDM
Description:
CMR Series 6200pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~150°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR07F622JPDM
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.291W 19.80mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6200pF
  • Terminal Pitch
    10.8mm
  • Lead Spacing
    0.425 10.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    7829
  • Height Seated (Max)
    0.870 22.10mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    7.4mm