  • CMR05F910FODM
CMR05F910FODM
advertisement
Manufacturer No:
CMR05F910FODM
HK JDW NO:
192-CMR05F910FODM
Datasheet:
CMR05F910FODM
Description:
CMR Series 91pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR05F910FODM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    91pF
  • Terminal Pitch
    5.7mm
  • Lead Spacing
    0.224 5.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    4618
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    11.7mm
  • Width
    4.6mm