  • CMR05F131FPDR
CMR05F131FPDR
advertisement
Manufacturer No:
CMR05F131FPDR
HK JDW NO:
192-CMR05F131FPDR
Datasheet:
CMR05F131FPDR
Description:
CMR Series 130pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~150°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 11908
Step5Bar-code shipping tag
CMR05F131FPDR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    CMR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Terminal Pitch
    5.7mm
  • Lead Spacing
    0.224 5.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    4618
  • Height Seated (Max)
    0.370 9.40mm
  • Length
    11.7mm
  • Width
    4.6mm