  • CMR04F131FPDM
CMR04F131FPDM
advertisement
Manufacturer No:
CMR04F131FPDM
HK JDW NO:
192-CMR04F131FPDM
Datasheet:
CMR04F131FPDM
Description:
CMR Series 130pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~150°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR04F131FPDM
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Terminal Pitch
    3.8mm
  • Lead Spacing
    0.150 3.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3820
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    9.7mm
  • Width
    5.1mm