  • CMR04E510FODM
CMR04E510FODM
advertisement
Manufacturer No:
CMR04E510FODM
HK JDW NO:
192-CMR04E510FODM
Datasheet:
CMR04E510FODM
Description:
CMR Series 51pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole -20/+100ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR04E510FODM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    51pF
  • Terminal Pitch
    3.8mm
  • Lead Spacing
    0.150 3.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3719
  • Height Seated (Max)
    0.339 8.60mm
  • Length
    9.4mm
  • Width
    4.8mm