  • CMR03E820JOCP
CMR03E820JOCP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03E820JOCP
HK JDW NO:
192-CMR03E820JOCP
Datasheet:
CMR03E820JOCP
Description:
CMR Series 82pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole -20/+100ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR03E820JOCP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    300V
  • Size Code
    2716
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    4.1mm