  • CMR03E680JOCP
CMR03E680JOCP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03E680JOCP
HK JDW NO:
192-CMR03E680JOCP
Datasheet:
CMR03E680JOCP
Description:
CMR Series 68pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole -20/+100ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR03E680JOCP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Depth
    3.8mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    300V
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Size Code
    2715
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    6.9mm