  • CMR03E680GOCM
CMR03E680GOCM
advertisement
Manufacturer No:
CMR03E680GOCM
HK JDW NO:
192-CMR03E680GOCM
Datasheet:
CMR03E680GOCM
Description:
CMR Series 68pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole -20/+100ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR03E680GOCM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    300V
  • Size Code
    2715
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.8mm