  • CMPPAC310V103K10S6
CMPPAC310V103K10S6
advertisement
Manufacturer No:
CMPPAC310V103K10S6
Manufacturer:
SURGE
HK JDW NO:
4434-CMPPAC310V103K10S6
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP FILM 10000PF 310VAC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMPPAC310V103K10S6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    SURGE
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Series
    CMPP
  • Size / Dimension
    0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
  • Tolerance
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    10000 pF
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    310V