  • CMLB063T-1R5MS
CMLB063T-1R5MS
advertisement
Manufacturer No:
CMLB063T-1R5MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-CMLB063T-1R5MS
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMLB063T-1R5MS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMLB063T
  • Size / Dimension
    0.274Lx0.260W 6.95mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    11A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    10.5mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    12A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm