  • CML1206C0G152JT50V
CML1206C0G152JT50V
advertisement
Manufacturer No:
CML1206C0G152JT50V
HK JDW NO:
762-CML1206C0G152JT50V
Description:
CML_C0G 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 4351
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CML1206C0G152JT50V
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CML_C0G
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm