  • CML1206C0G100JT50V
CML1206C0G100JT50V
advertisement
Manufacturer No:
CML1206C0G100JT50V
HK JDW NO:
762-CML1206C0G100JT50V
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CML_C0G 10pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CML1206C0G100JT50V
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CML_C0G
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm