  • CML0805X7R102KT50V
CML0805X7R102KT50V
advertisement
Manufacturer No:
CML0805X7R102KT50V
HK JDW NO:
762-CML0805X7R102KT50V
Description:
CML_X7R 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4504
Step5Bar-code shipping tag
CML0805X7R102KT50V
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CML_X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm