  • CML0805C0G180JT50V
CML0805C0G180JT50V
advertisement
Manufacturer No:
CML0805C0G180JT50V
HK JDW NO:
762-CML0805C0G180JT50V
Description:
CML_C0G 18pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 7223
Step5Bar-code shipping tag
CML0805C0G180JT50V
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CML_C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm