  • CMJ145T32.768KDZFTR
CMJ145T32.768KDZFTR
advertisement
Manufacturer No:
CMJ145T32.768KDZFTR
HK JDW NO:
185-CMJ145T32.768KDZFTR
Package:
Cylindrical Can, Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMJ145T32.768KDZFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMJ145
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.146L 1.80mmx3.70mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.7084mm