  • CMF65390R00FKEB
CMF65390R00FKEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF65390R00FKEB
HK JDW NO:
873-CMF65390R00FKEB
Datasheet:
CMF65390R00FKEB
Description:
390Ohms, 1.5W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF65390R00FKEB
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    390Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm