  • CMF651M5000FEEB
CMF651M5000FEEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF651M5000FEEB
HK JDW NO:
873-CMF651M5000FEEB
Datasheet:
CMF651M5000FEEB
Description:
FIXED RESISTOR, 1.5MOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF651M5000FEEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.5MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Packing Method
    TR, 8 INCH
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm