  • CMF65150R00FHBF
CMF65150R00FHBF
advertisement
Manufacturer No:
CMF65150R00FHBF
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CMF65150R00FHBF
Package:
Axial
Datasheet:
CMF65150R00FHBF
Description:
FIXED RESISTOR, 150Ohm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMF65150R00FHBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMF
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm