  • CMF60825K00BER6
CMF60825K00BER6
advertisement
Manufacturer No:
CMF60825K00BER6
HK JDW NO:
873-CMF60825K00BER6
Datasheet:
CMF60825K00BER6
Description:
Through Hole 825kOhms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF60825K00BER6
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    825kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    3.68mm
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm