  • CMF60640R00BEBF
CMF60640R00BEBF
advertisement
Manufacturer No:
CMF60640R00BEBF
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CMF60640R00BEBF
Package:
Axial
Datasheet:
CMF60640R00BEBF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMF60640R00BEBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMF
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    640Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm