  • CMF60576R00BHEK
CMF60576R00BHEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF60576R00BHEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CMF60576R00BHEK
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 576Ohm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMF60576R00BHEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    576Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • HTS Code
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm
  • Rated Temperature
    70°C