  • CMF6040R000BEEK
CMF6040R000BEEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF6040R000BEEK
HK JDW NO:
873-CMF6040R000BEEK
Datasheet:
CMF6040R000BEEK
Description:
40Ohms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF6040R000BEEK
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    40Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm