  • CMF602K7400FKEK
CMF602K7400FKEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF602K7400FKEK
HK JDW NO:
873-CMF602K7400FKEK
Datasheet:
CMF602K7400FKEK
Description:
Through Hole 2.74kOhms, 1W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 1816
Step5Bar-code shipping tag
CMF602K7400FKEK
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    500.000539mg
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.74kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm